Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – ile może kosztować i czy warto je posiadać?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – czy warto je posiadać?

Publiczna opieka zdrowotna NFZ w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Długie terminy oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty, wyczerpane limity badań laboratoryjnych i diagnostycznych, przepełnione poradnie. To wszystko sprawia, że i tak wielu pacjentów korzysta z płatnych usług medycznych, szczególnie gdy zagrożone jest nie tylko zdrowie, ale i życie. Koszty prywatnych wizyt lekarskich, pokrywane z własnej kieszeni, mogą przerastać możliwości przeciętnego pacjenta.

Warto rozważyć zawczasu prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla siebie i swoich bliskich.

Pakiety Medyczne S7 oferują prywatne ubezpieczenie zdrowotne na terenie całego kraju w szerokiej sieci placówek medycznych. Wyobraź sobie, że zamiast wielomiesięcznego oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty, możesz skorzystać z konsultacji nawet w ciągu najbliższych 5 dni roboczych, a z lekarzem pierwszego kontaktu, internistą lub pediatrą, umówić się w 24 godziny.

Opieka Medyczna S7 to także prowadzenie ciąży, usługi rehabilitacyjne, stomatologiczne, testy alergiczne, zabiegi chirurgiczne, a także konsultacje profesorskie, psychologiczne czy psychiatryczne. Każdy pakiet upoważnia również do badań diagnostycznych jak i laboratoryjnych. Większość pakietów posiada dostęp do rocznego przeglądu stanu zdrowia na podstawie konsultacji specjalistycznych i badań.

Czym jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest dopełnieniem świadczeń medycznych Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie terminy i dostępność lekarzy specjalistów jest niesatysfakcjonująca. Dlatego aby odsunąć widmo wielomiesięcznego oczekiwania na konsultację u lekarza specjalisty czy też braku dogodnego terminu wykonania badań diagnostycznych, można przystąpić do prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Pakiet medyczny na pewno skróci czas oczekiwania na wizytę i ograniczy stres, który jest nieodłącznych elementem przebycia każdej choroby.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Wysokość składki na prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest uzależniona od potrzeb pacjenta. Opieka Medyczna S7 oferuje 7 rodzajów pakietów. Koszt prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie w zależności od pakietu. Umowa zawierana jest na okres 12 miesięcy.

Jak i kiedy zawrzeć ubezpieczenie?

Wyboru najlepiej dokonać zawczasu, a nie w momencie kiedy skorzystanie ze specjalistycznej pomocy jest pilne. Posiadanie pakietu medycznego to komfort i pewność, że w razie potrzeby uzyskanie pomocy będzie łatwe, szybkie i sprawne.

Umowę można zawrzeć indywidualnie, dobierając właściwy pakiet do swoich potrzeb i swojej rodziny. Sprawdź rodzaje pakietów medycznych – PAKIETY MEDYCZNE DLA CIEBIE I RODZINY.

Opieka medyczna S7 zapewnia:

– całodobową Infolinię Medyczną
– nielimitowany dostęp do lekarzy i lekarzy specjalistów
– nielimitowane badania laboratoryjne i diagnostyczne
– dostęp do ponad 1000 placówek w całej Polsce
– brak ankiety medycznej przed zawarciem umowy
– brak skierowań do specjalistów
– brak dodatkowych opłat
– brak kolejek

Umowa zawierana jest na 12 miesięcy. Brak wstępnych badań. Brak dopłat.